Adviescommissies
Elk werkterrein van het Cultuurfonds heeft een eigen adviescommissie. Hierin zitten mensen met kennis van zaken, die zich onbetaald inzetten om ons te helpen en adviseren bij het geven van projectbijdrages, prijzen en stipendia.
Adviescommissie Beeldende Kunst
Maite van Dijk, (voorzitter), directeur Museum MORE
Manon Braat, conservator hedendaagse kunst Museum Arnhem
Pao Lien Djie, freelance curator en producent vormgeving en beeldende kunst
Zippora Elders, Head Curatorial Department & Outreach Gropius Bau, Berlijn
Hanneke Grootenboer, hoogleraar Kunstgeschiedenis Radboud Universiteit
Thijs de Raedt, conservator Moderne Kunst, Kunstmuseum Den Haag
Guinevere Ras, junior curator Nederlands Fotomuseum en socialmediamanager Museum Arnhem, freelancer
Herman Tibosch, directeur Museum Jan Cunen Oss
Fred Wartna, voormalig docent Willem de Kooning Academie
secretariaat: Maud Nass
secretariaat: Hans van Straten
Subcommissie Beeldende Kunst, ten behoeve van individuele aanvragen
Eylem Aladogan, kunstenaar en hoofd keramiek Gerrit Rietveld Academie
Hanne Hagenaars, freelance conservator en schrijver hedendaagse kunst
Judith Spijksma, conservator moderne en hedendaagse kunst Fries Museum
Aukje Dekker, beeldend kunstenaar, directeur en oprichter Sexyland
secretariaat: Maud Nass
Adviescommissie Beurzen
Noelle Aarts, hoogleraar socio-ecologische interacties / directeur Institute for Science in Society Radboud Universiteit
Caspar van den Berg, hoogleraar bestuurskunde Rijksuniversiteit Groningen
Jenny Dankelman, hoogleraar Biomechanical Engineering Technische Universiteit Delft
Jennifer Herek, hoogleraar / dean faculteit Science and Technology Universiteit Twente
Judi Mesman, (voorzitter), hoogleraar sociale wetenschappen Universiteit Leiden
Ton Rabelink, hoogleraar interne geneeskunde Leids Universitair Medisch Centrum
Els Rose, hoogleraar Laat en Middeleeuws Latijn Universiteit Utrecht
Jonathan Soeharno, hoogleraar rechtspleging in rechtsfilosofisch perspectief Universiteit van Amsterdam en advocaat bij De Brauw Blackstone Westbroek
secretariaat: Noa Dunnewind
Adviescommissie Beurzen beeldende kunst
Miriam Bestebreurtje, education Manager at Willem de Kooning Academy
Zippora Elders, Head Curatorial Department & Outreach Gropius Bau, Berlijn
Margriet Kruyver, hoofd VAV - moving image Gerrit Rietveld Academie
secretariaat: Hans van Straten
Adviescommissie Beurzen muziek
Roberta Alexander, sopraan zangeres
Brandt Attema, bastrombonist Radio Filharmonisch Orkest, Nederlands Blazers Ensemble en Nieuw Trombone Collectief
Friederike Darius, artistiek producer en talentontwikkeling/educatie bij het Metropole Orkest
Karel Deseure, dirigent, docent orkestdirectie Conservatorium van Amsterdam
Hans Eijsackers, pianist, professor/docent Robert Schumann Hochschule Düsseldorf, Koninklijk Conservatorium Den Haag
Ingrid Geerlings, (solo)fluitiste Radio Filharmonisch Orkest, Asko|Schönberg en LUDWIG
David Kweksilber, klarinettist/saxofonist
Maria Milstein, violist
Sven Tepl, artistiek dir. Residentie Orkest, hoofdvakdocent altviool & kamermuziek Conservatorium van Amsterdam
Paul Uyterlinde, cellist
Jeroen van Vliet, jazz-pianist
secretariaat: Ellen Overweel
Adviescommissie Fonds ZOZ
Lex Bohlmeijer (voorzitter),), radio- en televisiepresentator bij o.a. De Correspondent
Inge Ligthart, eigenaar en managing director Dawn Amsterdam
Simon Mamahit, specialist muziek en urban arts en onderzoeker bij Hogeschool van Amsterdam
Julia Vytopil - clustermanager en plaatsvervangend directeur Beeld & Geluid
Milka Yemane - raadslid gemeente Amsterdam en directeur International Foundation GroenLinks
Nesrien
Abu Ghazaleh - senior onderzoeker bij de Hogeschool van Amsterdam, freelance
docent bij de Universiteit van Amsterdam en zelfstandig ondernemer bij MNS
consulting en Rebel Mind
secretariaat: Annemiek Geel
Adviescommissie Geschiedenis en Letteren
Maria Grever voorzitter, emeritus hoogleraar Theorie en Methoden van de Geschiedenis, Erasmus Universiteit Rotterdam
Bibi Bodegom, (zelfstandig) museum- en erfgoedadviseur
Maaike van Berkel, hoogleraar middeleeuwse geschiedenis, Radboud Universiteit Nijmegen
Hans Gubbels, directeur Museumplein Limburg
Nisrine Mbarki, dichter, schrijver, literair vertaler & programmamaker
Freek Schmidt, hoogleraar geschiedenis van de architectuur en de leefomgeving, Vrije Universiteit Amsterdam
Harry Tupan, directeur Drents Museum
Arja van Veldhuizen, directeur Stadsmuseum Woerden
Sandra van Voorst, universitair docent Nederlandse Taal en Cultuur, Rijksuniversiteit Groningen
secretariaat: Canan Marasligil
Adviescommissie Erfgoed & Monumentenzorg
Marielle Hendriks, (voorzitter), directeur-bestuurder Erfgoedhuis Zuid-Holland
Korneel Aschman, zelfstandig adviseur Korneel Aschman Erfgoedadvies
Camiel Berns, architect
Nick van den Berg, architectuurhistoricus en adviseur erfgoed Gelders Genootschap
Kris Schiermeier, directeur-bestuurder Japanmuseum SieboldHuis
Wesley Sekewael, werktuigbouwkundig ingenieur
Jos Snoek, bouwkundig ingenieur en erfgoeddeskundige
Marjolein Verschuur, hoofd regio Noord-Oost Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed
Marieke van Zanten, adviseur/architectuurhistoricus Het Oversticht
secretariaat: Annemarie Willems
Adviescommissie Muziek
Roland Kieft voorzitter, zelfstandig consultant en interim manager Management & Creatie
Idske Bakker, directeur Stichting Eigen Muziekinstrument
Orville Breeveld, marketeer, gitarist, muziekdocent en componist
Maike Fleuren, eigenaar Firma Fleuren, bureau voor (onder meer) projectcoördinatie op het terrein van popmuziek
Mijke Loeven, directeur Bimhuis
Rohan Poldervaart, artistiek leider (koor)muziek en educatie
Corné Ran, programmeur Amare
Mark Vondenhoff, hoofd klassieke muziek Codarts
secretariaat: Christiaan de Wolf-Feltkamp / Ellen Overweel
Adviescommissie Natuur
Adnan Tekin, (voorzitter), voorzitter MBO Raad
Wilfred Alblas, directeur-rentmeester Het Limburgs Landschap
Bert Groenewoudt, senior-onderzoeker landschap Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed
Gerard Oostermeijer, universitair docent Instituut voor Biodiversiteit en Ecosysteem Dynamica, Universiteit van Amsterdam en voorzitter Stichting Science4Nature
Janne Ouwehand, onderzoeker dierecologie Rijksuniversiteit Groningen
Katja Philippart, directeur Waddenacademie; onderzoeker Koninklijk Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee
Rembrandt Sutorius, directeur Natura Artis Magistra
Anthonie Stip, projectleider De Vlinderstichting
Fiona Zachariasse, directeur Natuurmuseum Brabant
secretariaat: Noa Dunnewind
Adviescommissie Theater, Dans en Film
Erik Pals, (voorzitter), algemeen directeur Scapino Ballet Rotterdam
Eran Ben Michaël, acteur, regisseur en theatermaker
Raoul Boer, directeur-bestuurder Schouwburg Hengelo
Junadry Leocaria, danseres en choreograaf o.a. ISH, Don’t Hit Mama, Korzo
Rob Ligthert, teamleider/directeur van Toneelacademie Maastricht en (freelance) theaterregisseur
Marlou Stolk, voormalig Hoofd Educatie & Interactie Theater Rotterdam, freelance projectleider sociaal/cultureel domein
Bo Tarenskeen, acteur, schrijver, regisseur en medeoprichter van Theater Na de Dam
Ingrid van Tol, freelance adviseur documentaire
secretariaat: Kiki Rosingh