Brabants Boek Present 2026

De bijzondere Eindhovense auteur Jilt Jorritsma schrijft dit jaar het Brabants Boek Present. Zijn novelle Zinkstukken wordt van 12 t/m 27 september 2026 cadeau gedaan aan lezers bij besteding van minimaal € 15,- in Brabantse boekhandels. Het Brabants Boek Present is een initiatief van het Cultuurfonds Noord-Brabant en literair productiehuis Tilt.

Zinkstukken
Een griendwerker genaamd Kobus neemt een hachelijke klus aan om niet aan het verlies van zijn dochter te hoeven denken. Maar op de slikachtige gronden van de Biesbosch verliest hij zijn realiteitsgevoel en moet hij de dood onder ogen komen.

Teaser Brabants Boek Present 2026

Schrijvers

Dit zijn de schrijvers die de afgelopen jaren het Brabants Boek Present mochten schrijven.

  • In 2025 schrijft de talentvolle Eindhovense auteur Leonieke Baerwaldt het Brabants Boek Present. Haar novelle Wat niet vergaat wordt van 6 t/m 21 september 2025 cadeau gedaan aan lezers bij besteding van minimaal € 15,- in Brabantse boekhandels. 

    Leonieke Baerwaldt (1985) studeerde filosofie en literatuurwetenschap. Haar korte verhalen verschenen onder meer op Hard//hoofd en Papieren Helden en in Kluger Hans, De Gids en De Revisor. In 2021 verscheen haar zeer lovend besproken roman Hier komen wij vandaan, die de longlists van de Libris Literatuurprijs, de Boekenbon Literatuurprijs en de Hebban Debuutprijs haalde. Haar meest recente boek, Dagen als vreemde symptomen, won de BNG Literatuurprijs en stond op de longlist voor de Libris Literatuurprijs.