Adviescommissie Beeldende Kunst

Maite van Dijk, (voorzitter), directeur Museum MORE
Manon Braat, conservator hedendaagse kunst Museum Arnhem
Pao Lien Djie, freelance curator en producent vormgeving en beeldende kunst
Zippora Elders, Head Curatorial Department & Outreach Gropius Bau, Berlijn
Hanneke Grootenboer, hoogleraar Kunstgeschiedenis Radboud Universiteit
Thijs de Raedt, conservator Moderne Kunst, Kunstmuseum Den Haag
Guinevere Ras, junior curator Nederlands Fotomuseum en socialmediamanager Museum Arnhem, freelancer
Herman Tibosch, directeur Museum Jan Cunen Oss
Fred Wartna, voormalig docent Willem de Kooning Academie

secretariaat: Maud Nass
secretariaat: Hans van Straten

Subcommissie Beeldende Kunst, ten behoeve van individuele aanvragen

Eylem Aladogan, kunstenaar en hoofd keramiek Gerrit Rietveld Academie
Hanne Hagenaars, freelance conservator en schrijver hedendaagse kunst
Judith Spijksma, conservator moderne en hedendaagse kunst Fries Museum
Aukje Dekker, beeldend kunstenaar, directeur en oprichter Sexyland

secretariaat: Maud Nass

Adviescommissie Beurzen

Noelle Aarts, hoogleraar socio-ecologische interacties / directeur Institute for Science in Society Radboud Universiteit
Caspar van den Berg, hoogleraar bestuurskunde Rijksuniversiteit Groningen
Jenny Dankelman, hoogleraar Biomechanical Engineering Technische Universiteit Delft
Jennifer Herek
, hoogleraar / dean faculteit Science and Technology Universiteit Twente
Judi Mesman, (voorzitter), hoogleraar sociale wetenschappen Universiteit Leiden 
Ton Rabelink, hoogleraar interne geneeskunde Leids Universitair Medisch Centrum
Els Rose
, hoogleraar Laat en Middeleeuws Latijn Universiteit Utrecht
Jonathan Soeharno, hoogleraar rechtspleging in rechtsfilosofisch perspectief Universiteit van Amsterdam en advocaat bij De Brauw Blackstone Westbroek

secretariaat: Noa Dunnewind

Adviescommissie Beurzen beeldende kunst

Miriam Bestebreurtje, education Manager at Willem de Kooning Academy
Zippora Elders, Head Curatorial Department & Outreach Gropius Bau, Berlijn
Margriet Kruyver, hoofd VAV - moving image Gerrit Rietveld Academie

secretariaat: Hans van Straten

Adviescommissie Beurzen muziek

Roberta Alexander, sopraan zangeres
Brandt Attema, bastrombonist Radio Filharmonisch Orkest, Nederlands Blazers Ensemble en Nieuw Trombone Collectief
Friederike Darius, artistiek producer en talentontwikkeling/educatie bij het Metropole Orkest
Karel Deseure, dirigent, docent orkestdirectie Conservatorium van Amsterdam
Hans Eijsackers, pianist, professor/docent Robert Schumann Hochschule Düsseldorf, Koninklijk Conservatorium Den Haag
Ingrid Geerlings, (solo)fluitiste Radio Filharmonisch Orkest, Asko|Schönberg en LUDWIG
David Kweksilber, klarinettist/saxofonist
Maria Milstein, violist
Sven Tepl, artistiek dir. Residentie Orkest, hoofdvakdocent altviool & kamermuziek Conservatorium van Amsterdam
Paul Uyterlinde, cellist
Jeroen van Vliet, jazz-pianist

secretariaat: Ellen Overweel

Adviescommissie Fonds ZOZ

Lex Bohlmeijer (voorzitter), radio- en televisiepresentator bij o.a. De Correspondent
Inge Ligthart, eigenaar en managing director Dawn Amsterdam
Stijn Sieckelinck, docent, pedagoog en onderzoeker bij o.a. Vrije Universiteit Amsterdam en Hogeschool van Amsterdam
Simon Mamahit, specialist muziek en urban arts en onderzoeker bij Hogeschool van Amsterdam
Julia Vytopil
- Clustermanager, plaatsvervangend directeur Beeld & Geluid
Milka Yemane - Raadslid gemeente Amsterdam en directeur International Foundation Groenlinks

secretariaat: Annemiek Geel

Adviescommissie Geschiedenis en Letteren

Maria Grever, (voorzitter), hoogleraar Theorie en Methoden van de Geschiedenis, Erasmus Universiteit Rotterdam
Maaike van Berkel, hoogleraar Middeleeuwse geschiedenis, Radboud Universiteit Nijmegen
Hans Gubbels, directeur Museumplein Limburg
Jaap Kooijman, universitair hoofddocent mediastudies, Universiteit van Amsterdam
Ariela Netiv, directeur Erfgoed Leiden en Omstreken
Freek Schmidt, hoogleraar Geschiedenis van de Architectuur en de leefomgeving, Vrije Universiteit Amsterdam
Harry Tupan, directeur Drents Museum
Arja van Veldhuizen, manager Stadsmuseum Woerden
Sandra van Voorst, universitair docent Nederlandse Taal en Cultuur, Rijksuniversiteit Groningen

secretariaat: Canan Marasligil

Adviescommissie Monumentenzorg

Marielle Hendriks, (voorzitter), directeur-bestuurder Erfgoedhuis Zuid-Holland
Korneel Aschman, zelfstandig adviseur Korneel Aschman Erfgoedadvies
Camiel Berns, architect
Nick van den Berg, architectuurhistoricus en adviseur erfgoed Gelders Genootschap
Kris
Schiermeier, directeur-bestuurder Japanmuseum SieboldHuis
Jos Snoek, bouwkundig ingenieur en erfgoeddeskundige
Marjolein Verschuur, hoofd regio Noord-Oost Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed
Marieke van Zanten, adviseur/architectuurhistoricus Het Oversticht

secretariaat: Annemarie Willems

Adviescommissie Muziek

Roland Kieft voorzitter, zelfstandig consultant en interim manager Management & Creatie
Idske Bakker, directeur Stichting Eigen Muziekinstrument
Orville Breeveld, marketeer, gitarist, muziekdocent en componist
Maike Fleuren, eigenaar Firma Fleuren, bureau voor (onder meer) projectcoördinatie op het terrein van popmuziek
Mijke Loeven, directeur Bimhuis
Rohan Poldervaart, artistiek leider (koor)muziek en educatie
Corné Ran, programmeur Amare
Mark Vondenhoff, hoofd klassieke muziek Codarts

secretariaat: Christiaan de Wolf-Feltkamp / Ellen Overweel

Adviescommissie Natuur

Adnan Tekin, (voorzitter), voorzitter MBO Raad
Wilfred Alblas, directeur-rentmeester Het Limburgs Landschap
Bert Groenewoudt, senior-onderzoeker landschap Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed
Janne Ouwehand, onderzoeker dierecologie Rijksuniversiteit Groningen
Katja Philippart, directeur Waddenacademie; onderzoeker Koninklijk Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee
Rembrandt Sutorius, directeur Natura Artis Magistra
Anthonie Stip, projectleider De Vlinderstichting
Fiona Zachariasse, directeur Natuurmuseum Brabant

secretariaat: Noa Dunnewind

Adviescommissie Theater, Dans en Film

Erik Pals, (voorzitter), algemeen directeur Scapino Ballet Rotterdam
Eran Ben Michaël, acteur, regisseur en theatermaker
Raoul Boer, directeur-bestuurder Schouwburg Hengelo
Junadry Leocaria, danseres en choreograaf o.a. ISH, Don’t Hit Mama, Korzo
Rob Ligthert, teamleider/directeur van Toneelacademie Maastricht en (freelance) theaterregisseur
Marlou Stolk, voormalig Hoofd Educatie & Interactie Theater Rotterdam, freelance projectleider sociaal/cultureel domein
Bo Tarenskeen, acteur, schrijver, regisseur en medeoprichter van Theater Na de Dam
Ingrid van Tol, freelance adviseur documentaire

secretariaat: Kiki Rosingh